Průvodce katalogem bezplatného WiFi připojení v random tipech

Orientace v databáze free wifi hotspotů
Každou lokalitu lze zobrazit na geo nebo satelitní mapě (odkaz je postupně doplňován u všech záznamu). Vyhledávaní. Existují tyto možnosti. První možnost je použít fulltextový vyhledávač přímo v katalogu (viz najít bezplatné wifi připojení). Výsledek je zobrazen jako snipet – pro zobrazení celého záznamu klikněte na název záznamu.

snipet nápověda

Pro vyhledání libovolného místa v katalogu WiFI připojení používajte víceslovní vyhledávací fráze! Vyhledávat pomocí jediného slova je zbytečné (hodně výsledků). Druhá možnost, mimo vyhledávací systém je v katalogu hotspotů pod každým záznamem klikací tag (kraj, město, okres, stát).

nápověda

V případě, že neznáte přesnou polohu, doporučujeme vám procházet lokality a městské části právě klikáním na kategorizační tagy (viz šipky na obrázku) – najdete je pod každým Hot Spotem. Klik na tag Praha 1 zobrazí veškeré záznamy na Praze 1, klik na tag Vinohrady zobrazí veškeré HotSpoty na Vinohradech. Pokud je výsledků víc, na konci strany najdete klikací meníčka „<< Další strana„.

nápověda

V pravém sloupci je i rozklikávací menu „Podle města“ kde se po kliknutí objeví seznam měst a městských částí. Nalistujte si lokalitu a po kliknutí můžete prohlížet záznamy v databáze seřazeny po stranách. Zobrazí se pouze wifi vysílače ve vybrané lokalitě.

SmartPhone, PDA, iPod. Hledáte wifi access point pro připojení notebooku, mobilního telefonu nebo PDA? V katalogu je přidána podpora pro zobrazování katalogu na mobilních zařízeních.

Mapa.
Po dokončení přesunu všech (cca 1200) hotspotů do nového systému (předpoklad 30. 8 2008) budou v první fáze doplněny klikací odkazy na mpu, v druhé pak další doplňové informace (web, GPS atp). Pomocí mapy bude možné prohlédnout místo na turistické, satelitní nebo smíšené mapě. Zvažuje se odkazování na mapu Google kterou používame pro zobrazovaní obsahu databáze našeho dalšího (wardrive projektu – map.airdump.net). Wardrive databáze obsahuje skoro 50 000 access pointů, otázka je ale zda-li to nebude matoucí.

Vložení nového záznamu. Pro přidání hot spotu do katalogu použijte formulář.

Komentáře.
Vybrané HotSpoty lze komentovat. Komentář bude publikován po schválení. Po 2 schválených komentářích lze komentovat (se stejným nickem, jménem) bez schválení.

Mám nápad. Napadlo vás něco zajímavého ohledně projektu? Pro vaše připomínky je k dispozici kontaktní formulář a IRC kanál.

Kvalita obsah. Autenticita záznamů je přímo úmerná vašim znalostem o místě které do databáze vložíte. Uvádějte prosím hlavně SSID identifikátor hot spotu (jméno které vysílá).

Dostupnost wifi signálu pro připojení k hotspotu. Negarantujeme. Záleží na lokálních podmínkach, pokud nás provozovatel místa s wifi připojením neupozorní nebo poskytne nepřesné informace, změna (oprava) záleží pouze na aktivních uživatelých.

Kde jsou tutoriály?
Všechen původní materiál z blog.airdump.net je na novém místě. Tutoriály najdeš na airdump.cz linky z rss čtečky jsou teď na rss.airodump.net.


Podle lokality, města, kraje

Wi-Fi obrázek

Vaše IP adresa je